W ostatnim czasie masaż Kobido cieszy się niezwykłą popularnością i dzieje się tak nie bez przyczyny. Inaczej nazywany bywa niechirurgicznym liftingiem twarzy. Łączy w sobie techniki z zakresu fizjoterapii, takie jak masaż głęboki, drenaż limfatyczny i akupresurę.

Ten rodzaj masażu wywodzi się z Japonii, gdzie był praktykowany już od tysięcy lat. Dawniej, dostęp do niego mieli tylko cesarz i rodzina cesarska, jednak obecnie jest on znany i praktykowany na całym świecie.

Z tego tekstu dowiesz się, na czym polega masaż Kobido, jakie są wskazania do jego wykonywania i przeciwwskazania, a także jakie efekty prz

Z tego tekstu dowiesz się, na czym polega masaż Kobido, jakie są wskazania do jego wykonywania i przeciwwskazania, a także jakie efekty przynosi. Artykuł jest skierowany do fizjoterapeutów, masażystów, kosmetologów oraz przedstawicieli innych pokrewnych profesji zainteresowanych praktykowaniem masażu Kobido w swoich gabinetach, ale również do osób zastanawiających się nad tym, czy warto skorzystać z tej formy zabiegu. Zapraszamy do lektury!

Masaż Kobido – krótka historia

Masaż Kobido to rytuał wywodzący się z Japonii, gdzie był praktykowany od XV wieku. Opracowany został przez dwóch japońskich mistrzów masażu, którzy stworzyli go specjalnie na życzenie ówczesnej cesarzowej. Celem tego starożytnego zabiegu miało być dążenie do piękna i równowagi fizycznej, duchowej oraz emocjonalnej.

Nazwa Kobido oznacza nic innego jak „drogę do piękna i młodości”. Ze względu na swoje spektakularne efekty, obecnie masaż Kobido praktykowany jest na całym świecie, a w ostatnim czasie wciąż zyskuje na popularności.

Masaż Kobido – na czym polega?

Masaż Kobido to rodzaj zabiegu leczniczego łączącego w sobie techniki z zakresu masażu relaksacyjnego, masażu tkanek głębokich, drenażu limfatycznego, technik liftingujących oraz akupresury. Jest to sekwencja ściśle opracowanych ruchów wykonywanych w oparciu o wiedzę medyczną związaną z fizjologią tkanki czy procesami metabolicznymi zachodzącymi w organizmie. Ta wiedza pozwala na zmaksymalizowanie efektów uzyskanych w czasie terapii.

  • masaż tkanek głębokich – masaż Kobido składa się w dużej mierze z technik z zakresu masażu tkanek głębokich. Jest to rodzaj terapii oddziaływującej na struktury mięśniowo-powięziowe. Ma on na celu rozluźnić napięte mięśnie, poprawić przesuwalność tkanek oraz ich ukrwienie. W tej części masażu odczuwalne przez pacjenta bodźce mogą być stosunkowo intensywne, jednak należy pamiętać, iż przede wszystkim powinny być one dostosowywane indywidualnie do progu bólowego pacjenta;

  • techniki relaksacyjne – w tej części masażu Kobido terapeuta dąży do rozluźnienia masowanych struktur i przygotowania ich do kolejnego etapu zabiegu. W tym celu używa się technik z zakresu masażu relaksacyjnego, a tempo ich wykonywania jest spokojne;

  • drenaż limfatyczny – to sekwencja ruchów wykonywanych według ściśle określonej metodologii. Terapeuta opracowuje okoliczne węzły chłonne, w tym podżuchwowe i podbródkowe. Następnie poprzez powolne ruchy okrężne przechodzi do kolejnych obszarów, takich jak żuchwa, szczęka, okolica nosa, woreczek łzowy, policzki, broda, powieki i czoło. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim kierunku wykonywanych ruchów, gdyż głównym celem tej części masażu jest odprowadzenie zalegającej chłonki z tkanek;

  • akupresura – polega na uciskaniu konkretnych punktów na ciele, co pozwala zniwelować nadmierne napięcia w obrębie mięśni i tkanek. Jest to ostatni etap masażu Kobido, który ma na celu wyciszyć pacjenta i zrelaksować.

Bardzo często w celu uzyskania lepszych efektów masaż Kobido łączy się z kinesiotapingiem twarzy. Jest to dopełnienie manualnej terapii mające na celu utrzymanie efektu liftingu.

Jeżeli jesteś zainteresowana / zainteresowany poznaniem metod aplikacji taśm w obrębie twarzy, zapraszamy Cię na najbliższe szkolenie organizowane przez mc2courses.pl w Krakowie.

Na kurs face tapingu możesz zapisać się klikając w poniższy link:

https://mc2courses.pl/s/kursy,face-taping-554.htm

Masaż Kobido – wskazania

Badania pokazują, iż w ostatnim czasie wzrasta liczba osób zmagających się z dysfunkcjami w obrębie twarzoczaszki, a w tym aparatu żucia. Jest to związane z towarzyszącym nas stresem i szybkim trybem życia. Nieprawidłowości te mogą prowadzić do powstawania tak zwanych parafunkcji zwarciowych, do których najczęściej należy bruksizm, czyli nawykowe i nieświadome zaciskanie zębów.

Konsekwencją bruksizmu jest między innymi nieprawidłowe napięcie w obrębie mięśni twarzoczaszki oraz szyi, co wiąże się z występowaniem napięciowych bólów głowy i tkliwością szczęki oraz żuchwy. 

Jednymi z wielu efektów, jakie przynosi masaż Kobido, są wyrównanie nieprawidłowego napięcia mięśniowego w ciele oraz rozluźnienie okolicznych mięśni i tkanek. Z tego też względu jest on polecany osobom zmagającym się z powyżej opisanymi dolegliwościami.

Masaż Kobido poleca się również osobom chcącym w sposób niechirurgiczny uzyskać efekt liftingu twarzy, pozbyć się obrzęków i zasinień w delikatnej okolicy oka, a przy regularnym stosowaniu nawet wygładzić zmarszczki.

 

Masaż Kobido – przeciwwskazania

Jak w przypadku większości terapii, istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania masażu Kobido. Należą do nich:

  • uogólnione stany zapalne organizmu objawiające się gorączką;

  • stan zapalny zęba lub niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej;

  • nowotwory;

  • nieleczone nadciśnienie tętnicze;

  • trądzik różowaty w fazie ostrej;

  • przerwana ciągłość skóry.

Należy również wstrzymać się z masażem Kobido w przypadku osób, które w ostatnim czasie wykonywały zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, takie jak mezoterapia igłowa czy botoks.

Zapisz się na kurs masażu Kobido w mc2courses.pl

Masaż Kobido to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu fizjoterapii estetycznej i kosmetologii. Przynosi on wiele pozytywnych efektów: między innymi wpływa na poprawę kondycji skóry, wyrównuje napięcie mięśniowe, wspomaga leczenie różnego rodzaju dolegliwości, takich jak bruksizm, napięciowe bóle głowy czy uczucie sztywności w obrębie szyi i karku.

Jeżeli zainteresował Cię nasz artykuł i chciałbyś uczyć się masażu Kobido od profesjonalistów, już dzisiaj zapraszamy Cię na nasz dwudniowy kurs w Krakowie, na który możesz zapisać się tutaj.

Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dużą dawkę wiedzy przekazanej w przyjaznej atmosferze! 

Kobido

Prowadząca: Magdalena Mackiewicz

Termin: 2023-02-03/04 (piątek/sobota), Kraków

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę na temat poprawnego wykonania sesji KOBIDO. Posiądą umiejętność kwalifikacji do zabiegu, rozluźniania napiętych struktur mięśniowych w rejonie twarzy, szyi, dekoltu i górnej części pleców. Będą wiedzieli w jaki sposób wykonać lifting, aby uzyskać jak najlepszy efekt u Pań w różnym wieku i z różnymi potrzebami. Będą potrafili doradzić pacjentom jaką formę autoterapii powinni wprowadzić, aby wydłużyć efekt zabiegu i zmniejszyć ryzyko powstawania zmarszczek.

Uczestnicy otrzymają również kilka praktyczny rad, jak skutecznie wprowadzić masaż kobido w ofercie swojego gabinetu.

Zapisz się teraz >>>

Face taping

Prowadząca: Magdalena Mackiewicz

Termin: 2023-02-05 (niedziela), Kraków

Face Taping to idealne dopełnienie manualnych terapii odmładzających twarz. Podczas szkolenia uczestnicy poznają specjalne aplikacje taśmowe, które wzbogacą ofertę terapeuty, a jednocześnie sprawią dużo satysfakcji pacjentkom. Sposób nakładania plastrów może zostać wykorzystany dla zdrowia i urody, w zależności od tego z jakim problemem zgłosi się pacjentka. Ponadto w programie jest 5 technik/ćwiczeń, które można zadać pacjentkom do domu, co korzystnie wpłynie na jego samopoczucie oraz relacje z terapeutą.

Zapisz się teraz >>>

Dodaj komentarz