WARTO WIEDZIEĆ (!!) W celu wzmocnienia napięcia mięśni dna miednicy:
- trenujemy mięśnie dna miednicy, tak aby były gotowe do pełnienia swoich zadań
- ćwiczymy w pozycjach odwróconych:
- dobieramy pozycje wyjściowe do ćwiczeń fizycznych, tak aby obniżone narządy, dzięki sile grawitacji, wracały na swoje miejsce – ustawiamy miednice w pozycji odwróconej: na przykład w staniu na rękach, w klęku podpartym na przedramionach, w leżnie tyłem ze zgiętymi nogami w stawach kolanowych, kiedy pośladki razem z miednicą wędrują w górę
Na zakończenie wpisu, zachęcam fizjoterapeutów, studentów ostatniego roku fizjoterapii oraz położne do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych z zakresu współczesnej uroginekologii. Tym bardziej, że obniżenia narządu rodnego, to nie jedyne dysfunkcje uroginekologiczne – obok obniżeń mamy tu również do czynienia z nietrzymaniem moczu oraz stolca. Często do gabinetów fizjoterapeutów przychodzą również kobiety z bolesnymi miesiączkami, bolesnym współżyciem, w ciąży czy połogu – to również pacjentki uroginekologiczna. Zachęcam do wspólnej nauki i zdobywania wiedzy z zakresu fizjoterapii w uroginekologii na kursach, szkoleniach i warsztatach w mc2courses.pl.
Magdalena Rusiecka-Serwatka
mgr fizjoterapii, dyplomowana terapeutka uroginekologiczna, promotorka zdrowia
Weź udział!
Zapraszamy na kurs Magdaleny Rusieckiej-Serwatki "Pessaroterapia - teoria, praktyka i dobór pessarów". Jest on skierowany jest do fizjoterapeutów i połoznych. Kurs stanowi wzbogacenie wiedzy oraz warsztatu pracy z pacjentami urologicznymi z dysfunkcją mięśni dna miednicy.
Dostępne terminy:
Zapraszamy na kurs Magdaleny Rusieckiej-Serwatki "Uroginekologia – praktyka: badanie per vaginum, badanie per rectum". Jest on skierowany jest do fizjoterapeutów i połoznych. Kurs stanowi wzbogacenie wiedzy oraz warsztatu pracy z pacjentami urologicznymi z dysfunkcją mięśni dna miednicy.
Dostępne terminy: